Wypadek z motocyklistą - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Wypadek z motocyklistą

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 18 sierpnia w Uniejowie. Kierujący yamahą zderzył się z peugeotem. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi.

18 sierpnia 2016 roku o godzinie 19.10 w Uniejowie na ulicy Sienkiewicza doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że 38-letni motocyklista uderzył w tym peugeota, którego kierująca 62-letnia mieszkanka Danii wykonywała w tym czasie manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia kierujący yamahą doznał licznych obrażeń i został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Łodzi. Kierująca peugeotem była trzeźwa i nie doznała żadnych obrażeń. Okoliczności wypadku bada poddębicka policja.

 

KOMUNIKAT POLICJI

W okresie wakacji kiedy sprzyjają dobre warunki atmosferyczne na drogi wyjeżdżają także motocykliści. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” o rozwagę i bezpieczną jazdę. Zbyt duża prędkość i brawura to podstawowe błędy motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi aby doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że motocykl nie posiada dodatkowych zabezpieczeń takich jak samochód. W przypadku zderzenia z pojazdem innego typu zwykle kończy się to tragicznie dla motocyklisty. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z ich udziałem jest nadmierna prędkość, brawura, nieprawidłowe wyprzedzanie a także gwałtowne wjeżdżanie pomiędzy jadące samochody.

  • przestrzegaj zasad w ruchu drogowym - nie przekraczaj prędkości
  • nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu
  • pamiętaj o ograniczonym zaufaniu wobec innych kierowców
  • zadbaj o swoją widoczność na drodze –stosuj elementy odblaskowe

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

 

Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak

 

  • zabezpieczanie miejsca zdarzenia przez policjantów
  • uszkodzony motocykl