Informacje

Jednośladem bezpiecznie do celu, piątoklasiści zdali swój pierwszy egzamin

Policjanci z KPP w Poddębicach, przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie. Uczniowie pod czujnym okiem mundurowych, wykonywali różne zadania sprawnościowe oraz wysłuchali prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

8 października 2020 roku funkcjonariusze z Poddębic na boisku Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, egzaminowali piątoklasistów. Dzieci, które podjęły się wyzwania zdobycia swoich pierwszych uprawnień, wykonywały zadania sprawnościowe oraz wykazywały się wiedzą na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników egzaminu oraz omawiali  najtrudniejsze sytuacje na drodze, które mogą przydarzyć się młodemu rowerzyście. Mundurowi zwrócili uwagę dzieci na wyprawy rowerowe, które będą bezpieczne jeśli zapamiętają zasady stosowane podczas dzisiejszego egzaminu. Wszyscy uczniowie którzy podeszli do testu, otrzymali uprawnienia. W ramach akcji profilaktycznej „Świeć przykładem”, rozdano dzieciom elementy odblaskowe, które obiecali nosić.

Zapamiętaj!

Korzystając z roweru należy pamiętać o obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Ważne jest, aby rowerzyści nie przejeżdżali tylko przeprowadzali rowery przez przejścia dla pieszych, pamiętali o sygnalizowaniu skrętu ręką, a gdy tylko jest to możliwe, korzystali z  dróg dla rowerów. Prawidłowo wyposażony rower powinien mieć z przodu jedno białe światło, z tyłu jedno światło czerwone, skutecznie działające hamulce oraz sygnał dźwiękowy. Ważne są również elementy odblaskowe - mogą być na stałe przymocowane do roweru lub umieszczane na odzieży rowerzystów.

  • Zdjęcie przedstawia dziecko jadące na rowerze po torze, pod nadzorem policjanta. W tle widać osobę czekającą na przystąpienie egzaminu, boisko sportowe ogrodzone wysoką siatką, pachołki, tyczki  treningowe, kosz do koszykówki, drzewa, krzewy, dwa radiowozy.
    Dziecko jadące na rowerze po torze, pod nadzorem policjanta.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów na boisku sportowym z grupą dzieci. Dzieci trzymają w rękach elementy odblaskowe. W tle zdjęcia widać boisko sportowe ogrodzone wysoką siatką, pachołki, tyczki  treningowe, drzewa, znaki drogowe, krzewy, dwa autobusy, trzy rowery, dwa radiowozy.
    Dzieci prezentują otrzymane od funkcjonariuszy elementy odblaskowe