Nie zastosował się do znaku STOP - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zastosował się do znaku STOP

Poddębiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który nie zastosował się do znaku STOP. W trakcie interwencji policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. O losie kierującego zadecyduje sąd.

19 lutego 2021 roku, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel Astra, który nie zastosował się do znaku STOP. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od 47-letniego mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O losie kierującego zadecyduje sąd.

Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres do 3 lat.

Alkohol jest substancją psychoaktywną bardzo silnie oddziaływującą na organizm ludzki, przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego, w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona.