„Odblaski życia” z poddębicką policją - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„Odblaski życia” z poddębicką policją

W ramach akcji „Rower” funkcjonariusze poddębickiej komendy, wręczali elementy odblaskowe oraz pouczali użytkowników jednośladów, na co trzeba zwracać uwagę, żeby poruszać się na nich bezpiecznie.

W ramach prowadzonych działań „Rower”, poddębiccy policjanci kontrolowali m.in., czy cykliści jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz czy  posiadają  odpowiednie oświetlenie. Pamiętajmy, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, a zarazem jednym z najbardziej narażonych na negatywne skutki wypadku lub kolizji. W konfrontacji z pojazdem kilkanaście razy cięższym i szybszym, praktycznie nie ma szans.

Popularność roweru zauważalnie rośnie. Dla jednych jednoślad stał się codziennym środkiem transportu, dla innych sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Ważne, by podczas rowerowych podróży kierować się rozwagą i ostrożnością. Należy także pamiętać o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Największy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma jego zachowanie na drodze i dobra widoczność. Dlatego poza obowiązkowym oświetleniem roweru, zalecamy noszenie elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność i poprawiąją bezpieczeństwo.