Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Uniejowie.

23 września 2016 roku przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Uniejowie razem z opiekunami odwiedzili Komisariat Policji w Uniejowie. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz zobaczyć sprzęt policyjny.

Wycieczkę przywitał osobiście kom. Adam Czerwiński  - Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie. Przedszkolaki dowiedziały się podczas pobytu w jednostce, czym zajmują się poszczególni policjanci i mogły zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia, w których pracują stróże prawa. Radość z wizyty była podwójna, przedszkolaki nie tylko poznały policjantów, ale też zobaczyły policyjne wyposażenie do służby. Dzieci poznały również zasady bezpiecznego zachowania się
w pobliżu drogi oraz poruszania się po niej, szczególnie prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Podejmowane były również działania prewencyjne polegające na przestrzeganiu maluchów przed nadmierną ufnością wobec osób obcych, a także nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Na koniec policjanci pokazali  radiowóz, który okazał się dla najmłodszych wielką atrakcją.  

 

 

 

Sporz. mł. asp. Bożena Olejniczak – KPP Poddębice tel. 695406267

  • pamiątkowe zdjęcie
  • podziękowania