Wypadek w Otoku - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Otoku

27-latek kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierujący i pasażerka pojazdu doznali ogólnych potłuczeń i zostali umieszczeni w szpitalu w Poddębicach.

16 października 2016 roku o godzinie 19.50 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Otok w gminie Zadzim. Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że 27-latek z powiatu poddębickiego kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza jadąc w kierunku Zygier najprawdopodobniej nie dostosował techniki i prędkości do warunków drogowych w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący oraz podróżująca z nim 28-letnia pasażerka z powiatu łaskiego doznali ogólnych potłuczeń i zostali umieszczeni w szpitalu w Poddębicach. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi poddębicka policja.

 

KOMUNIKAT!

Niesprzyjająca aura, słaba widoczność i śliskie drogi w okresie jesienno-zimowym mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Policjanci z poddębickiej jednostki apelują o rozważną i ostrożną jazdę!!!

Pamiętajmy!

  • przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i      wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność
  •  pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami
  • nie wyprzedzaj na „trzeciego”
  • nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  w złych warunkach droga hamowania jest dłuższa
  • nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu
  • pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę
  • nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych
  • pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.

Poddębiccy stróże prawa apelują także do pieszych oraz rowerzystów, aby zwrócili szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, które ustrzegą ich przed niebezpieczeństwem!!!

 

 

Oprac./sporz.: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)