Pijany Białorusin wjechał tirem do rowu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany Białorusin wjechał tirem do rowu

Ponad 3 promile miał obywatel Białorusi, który kierując ciągnikiem siodłowym wjechał do rowu na autostradzie A2. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu.

13 listopada 2016 roku o godzinie 12.30 na autostradzie A2 w okolicy Zaborowa, kierujący ciągnikiem siodłowym marki  Volvo stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu uderzając w znaki drogowe. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 30-letni obywatel Białorusi był kompletnie pijany. W jego organizmie było ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

POLICJA APELUJE !

Jesień, to pora kiedy dochodzi do większej ilość zdarzeń drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach, brawura, alkohol a także brak elementów odblaskowych przez pieszych. Kierującym pojazdami przypominamy, że niesprzyjająca aura jest główną przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Niefrasobliwość, brak wyobraźni kierujących a także alkohol to potencjalne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety także zbyt duża prędkość zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko, brawura oraz zbyt mała odległość  od poprzedzającego pojazdu może doprowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń.

 

Oprac. /sporz:Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)