Profilaktyka społeczna

Mikołajkowy Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Policjanci z poddębickiej komendy uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego. Dzieci klas IV i V poznały przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.

9 grudnia 2019 roku w Uniejowie odbył się Mikołajkowy Turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Ideą tego konkursu jest poprawa stanu bezpieczeństwa, poprzez popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi.

Jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie szkół podstawowych, prezentowali doskonałe umiejętności jazdy na rowerze. Tor przeszkód pokazywał jak wspaniale opanowali jednoślad, nieważny był czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi oraz opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, każdy z uczestników starał się, by bezbłędnie przejechać tor przeszkód. W miasteczku ruchu drogowego, uczniowie mieli do pokonania tor będący odzwierciedleniem zachowania w normalnym ruchu drogowym. Musieli stosować się do znaków, jechać zgodnie z przepisami, które obowiązują rowerzystów. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Sebastiana Romanowskiego upominki w postaci toreb sportowych, czapeczek oraz odblasków, które zostały ufundowane przez Powiat Poddębicki.

Turniej zorganizowano w ramach realizowanego przez Powiat Poddębicki w 2019 roku, zadania pn. „Modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach w powiecie poddębickim”, z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem projektu była przebudowa oraz modernizacja przejść dla pieszych, znajdujących się przy szkołach na terenie powiatu poddębickiego, a także szereg działań edukacyjno-profilaktycznych mających na celu uświadomienie wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

st. post. Beata Orłowska, tel: 695-406-267