Dni otwarte w poddębickiej komendzie - TWÓJ DZIELNICOWY - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

TWÓJ DZIELNICOWY

Dni otwarte w poddębickiej komendzie

11 kwietnia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach zorganizowała dni otwarte dla osób zainteresowanych pracą w mundurze. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach zwiedzali budynek jednostki oraz poznali procedurę rekrutacyjną naboru kandydatów do Policji.

Wizyta licealistów w Komendzie Policji w Poddębicach miała na celu przybliżenie zainteresowanym uczniom codziennej służby w mundurze. Młodzież miała okazję poznać procedurę rekrutacji kandydatów do służby w Policji oraz dowiedzieć się jak wygląda praca policjantów poszczególnych wydziałów.

Padało wiele pytań ze strony uczestników, jednak doświadczenie zawodowe oraz merytoryczne dzielnicowego oraz policjantki ds.Nieletnich i Patologii, pozwoliło odpowiedzieć nawet na te najtrudniejsze, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z pracą  w policji.

Funkcjonariusze zachęcając licealistów do przygody z mundurem korzystali z prezentacji multimedialnych m.in.: spotu promującego pracę w mundurze ale i przybliżających współpracę poddębickiej policji z instytucjami we wspólnie realizowanych przedsięwzięciach, takich jak chociażby konkursy powiatowe, turnieje piłki nożnej czy prelekcje dla placówek z terenu powiatu poddębickiego, a  także film instruktażowy KMZB.

Dzielnicowy wręczał wszystkim zainteresowanym ulotki, zawierające podstawowe informacje związane z wymogami dla kandydatów do służby w policji oraz dane kontaktowe do Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ta wizyta pokazała, iż wiele młodych osób myśli o związaniu swojej przyszłości właśnie z policyjnym mundurem.

 

sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

  • wizyta licealistów w KPP Poddębice
  • prezentacja multimedialna KMZB oraz spot dot. pracy w mundurze
  • na siłowni
  • dzielnicowy omawia zasady pobytu na strzelnicy
  • funkcjonariusze przekazują informacje dot. procedury naboru do Policji
  • w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych