Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Poddębiccy uczniowie szkół średnich walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi na etapie powiatowym

Na terenie powiatu poddębickiego po raz drugi rozegrały się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowała o pierwsze miejsce i udział w eliminacjach wojewódzkich.

14 marca 2019 roku na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu pod patronatem Starostwa Powiatowego Policji w Poddębicach.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała 3-osobowa Komisja, tj.: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł. insp. Jarosław Zieliński,  dzielnicowy -  asp.szt. Grzegorz Śmiechowski (sędzia) oraz dyrektor LO w Poddębicach – Pan Jarosław Terlecki. Cel konkursu to popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, przybliżenie zawodnikom procedury rekrutacji do pracy w mundurze oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

Cztery drużyny, po dwie z każdej ze szkół średnich w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy, który składał się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie zawodnicy zaprezentowali praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód. Po zakończonych zmaganiach Komisja dokonała podliczenia zebranych przez drużyny punktów i podała oficjalne wyniki.

 I miejsce - zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach

 II miejsce - drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach

III miejsce - przypadło drugiej drużynie z Liceum Ogólnokształcącego

IV miejsce - zajęli zawodnicy drugiej drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Drużyny, które po zaciętej rywalizacji stanęły na podium otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Bank Spółdzielczy w Poddębicach. Nie zabrakło również gratulacji oraz pamiątkowych zdjęć.

Teraz zwycięska drużyna będzie walczyć podczas eliminacji wojewódzkich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie, kibicom oraz współorganizatorom oraz Gospodarzom obiektu na którym odbył się turniej, serdecznie dziękujemy.

st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267