Informacje
Rozmiar czcionki
- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od 22 lat w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający na 22 lutego. Towarzyszą mu obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku odbędzie się w dniach 17-21 lutego.
- 100 lat kobiet w Policji Pierwsza policja kobieca powstała w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 1880 r., potem kobiety w policji pojawiły się w Anglii, Niemczech i Holandii. W 1923 r. Liga Narodów zaapelowała do państw członkowskich, żeby stworzyły struktury kobiece w policji, przede wszystkim do walki z handlem żywym towarem, czyli handlem kobietami i dziećmi. Na świecie, zarówno w Europie, jak i w Polsce, dwudziestolecie międzywojenne było czasem wielkich przemian obyczajowych i społecznych.
- Oddaj głos na „swojego dzielnicowego” Przypominamy o plebiscycie #SuperDzielnicowy 2025, który jest realizowany w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu. Na stronie internetowej można oddać głos na „swojego dzielnicowego” podając jego imię, nazwisko, rejon, województwo, kod pocztowy oraz informację dlaczego wybrany dzielnicowy powinien otrzymać tytuł SuperDzielnicowego 2025.
- Poddębiccy policjanci prowadzą działania „TRUCK & BUS” Dziś, 19 lutego 2025 roku, na terenie całego kraju, prowadzone są wzmożone działania kontrolno-prewencyjne TRACK & BUS, koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego ROADPOL. W akcję aktywnie włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, którzy na drogach powiatu poddębickiego kontrolują kierowców pojazdów ciężarowych i dostawczych.
- Działania "Truck & Bus" W środę 19 lutego 2025 r. na terenie całej Polski prowadzone będą działania kontrolno – prewencyjne pn. „Truck & Bus” koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego „Roadpol”. Celem akcji jest przede wszystkim kontrola przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz wykonywania transportu drogowego, w szczególności przez kierujących pojazdami dostawczymi i ciężarowymi.
- Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”! Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
- Kolejne rażące przekroczenie prędkości Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o dwóch piratach drogowych zatrzymanych jednego dnia. Niestety, mimo licznych apeli i działań prewencyjnych, wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą przepisy i narażają życie swoje oraz innych uczestników ruchu.
- Uwaga! Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia! W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami apelujemy o czujność i reagowanie na osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób w kryzysie bezdomności, ale także osób starszych, samotnych oraz tych, które znajdują się pod wpływem alkoholu. W takich warunkach każda noc spędzona na mrozie może skończyć się tragicznie.
- Uroczyste pożegnanie pracowników cywilnych i obchody Dnia Służby Cywilnej Piątek, 14 lutego 2025 roku, był wyjątkowym dniem dla Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Tego dnia dwoje zasłużonych pracowników cywilnych zakończyło swoją wieloletnią pracę i przeszło na zasłużoną emeryturę. W tym dniu obchodzono również Dzień Służby Cywilnej.
- Surowa kara za rażące przekroczenie prędkości Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który przekroczył prędkość o ponad 94 km/h. Za „recydywę” otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Pamiętajmy również, że w trudnych warunkach atmosferycznych prędkość nawet ta dozwolona przepisami może nie zapewnić nam bezpiecznej jazdy.
- Walentynkowa akcja policji – bezpieczeństwo z sercem Dziś, w dniu zakochanych, nasi funkcjonariusze połączyli profilaktykę z miłym gestem. Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowych wręczali kierowcom zapachowe serduszka i przypominali o bezpieczeństwie na drodze. Natomiast dzielnicowy Poddębic rozdawał niebieskie serca z poradami, jak uchronić się przed oszustami. Niech te Walentynki będą nie tylko pełne miłości, ale i troski o bezpieczeństwo!
- Jak się zachować, gdy stoki narciarskie przegrywają ze smartfonem? Na stoku, półkolonii czy obozie sportowym – czas ferii oznacza na ogół aktywność i zabawę. Jednak alternatywą oraz najczęstszym przerywnikiem są tutaj media społecznościowe. Czy aby na pewno wiemy, co oglądają nasze dzieci? Czy wszystko co oferują social media, jest bezpieczne? Jakie jest najskuteczniejsze narzędzie, by zagwarantować naszym dzieciom bezpieczeństwo? Przeczytajcie i dajcie waszym bliskim cyberbezpieczeństwo.
- Poddębiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn jednego dnia Sprawne działania poddębickich policjantów po raz kolejny udowodniły, że przed wymiarem sprawiedliwości nie da się ukryć. Wczoraj, 12 lutego 2025 roku policjanci przeprowadzili skuteczne działania, w wyniku których w jednym dniu zatrzymano dwóch poszukiwanych mężczyzn. Obaj trafili już do zakładu karnego.
- Inauguracja kampanii "Nie okradaj się ze zdrowia. Fałszywe leki to prawdziwe zagrożenie" Ruszyła kampania społeczna, która ma uświadomić społeczeństwu, że stosowanie leków zakupionych z nieznanych źródeł zagraża zdrowiu i życiu. Proceder handlu fałszywymi lekami kwitnie w Internecie na całym świecie – według szacunków Interpolu nawet 1 milion ludzi umiera każdego roku z powodu ich używania.
- "Nie okradaj się ze zdrowia" - poradnik Handlarze sfałszowanych leków są przestępcami. Najlepszy sposób na walkę z nielegalnymi sprzedawcami to rezygnacja z zakupów i zgłoszenie organom lub instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne podejrzanej strony. Zachowaj czujność w internecie, chroń siebie i innych przed zagrożeniem! Poniżej dostępny jest do pobrania poradnik bezpiecznych zakupów leków.
- Spotkania z uczniami szkół podstawowych na temat bezpieczeństwa podczas ferii Funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w tym tygodniu przeprowadziła szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych, podczas których poruszyła istotne zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich, a także kwestiami bezpieczeństwa w okresie zbliżających się ferii zimowych
- Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny! Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Nabór kandydatów na wolny etat w Zespole Prasowym KWP w Łodzi Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi poszukuje funkcjonariusza na docelowe stanowisko asystenta (po spełnieniu wymagań wynikających z Rozporządzenia MSWiA z 16 grudnia 2022 roku w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia kwalifikacji zawodowych i stażu służby jakim odpowiadają policjanci na stanowiskach komendantów policji i innych stanowiskach służbowych).
- Gala finałowa konkursu „Bezpieczny Internet. Moje zasady i rady” z udziałem funkcjonariusza CBZC Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony 11 lutego, to doskonała okazja do promowania świadomego i odpowiedzialnego korzystania z sieci. Właśnie z tej okazji w Szkole Podstawowej w Zygrach odbyła się uroczysta gala podsumowująca powiatowy konkurs „Bezpieczny Internet. Moje zasady i rady”. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, a honorowy patronat nad konkursem objął Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach.
- Dzień bezpiecznego Internetu 2025 Dzień Bezpiecznego Internetu w bieżącym roku przypada w dniu 11 lutego. Głównym celem święta ustanowionego z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet w 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i opiekunów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.