Znam zasady – jestem bezpieczny - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Znam zasady – jestem bezpieczny

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2019” policjanci z Poddębic prowadzą prelekcje w szkołach z terenu powiatu. Podczas spotkań mundurowi przekazują informacje dotyczące prawidłowego zachowania na drodze, w domu a także w placówkach szkolnych.

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom z powiatu poddębickiego, policjanci zainicjowali szereg spotkań z udziałem uczniów. W ostatnim tygodniu prelekcje odbyły się w Szkole Podstawowej w Poddębicach, Zygrach oraz Wilamowie. Mundurowi nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach powiatu – odwiedzili także  przedszkole w Poddębicach.  Podczas  spotkań policjanci omawiali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w domu, podczas prac polowych jak również zagadnień dotyczących bezpiecznych zachowań w placówkach szkolnych.W starszej grupie wiekowej poruszono aspekty dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu jak również tematów związanych z dopalaczami i środkami psychoaktywnymi. Natomiast milusińscy z przedszkola wysłuchali fachowych porad związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dodatkowo, 28 maja 2019 roku policjantka wcieliła się w rolę lektora podczas IV Poddębickiego Maratonu Czytania w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, na zakończenie którego przypomniała wszystkim uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tego typu działania będą kontynuowane w okresie przedwakacyjnym oraz przez całe wakacje.

  • Policjantka wcieliła się w rolę lektora podczas IV Poddębickiego Maratonu Czytania w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach, na zakończenie którego przypomniała wszystkim  dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
  • policjantka podczas prelekcji z dziećmi w przedszkolu, wzięła na ręce jedną z dziewczynek.
  • Policjant przekazuje uczniom informacje o zawodzie policjanta. Wszyscy znajdują się w klasie, uczniowie siedzą w ławkach, dzielnicowy za biurkiem.