Dzielnicowy z wizytą u pensjonariuszy - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z wizytą u pensjonariuszy

Poddębiccy policjanci regularnie prowadzą spotkania z seniorami z domów pomocy społecznej znajdujących się na terenie powiatu. Wizyta mundurowych w DPS w Czepowie to dobra okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa na terenie placówki oraz udzielenia wskazówek jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka”.

29 lipca 2019 roku mundurowi wspólnie z uczestnikami warsztatów omówili metody stosowane przez oszustów. Wśród nich jedną z najbardziej znanych jest oszustwo na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej mówi się także o nadużyciach przy zawieraniu różnego rodzaju umów. Na pokazach dedykowanych głównie seniorom, sprawca wykorzystując niewiedzę osób starszych podsuwa do podpisania umowę np. na dostarczanie mediów czy usług telefonicznych. W rzeczywistości umowy są niekorzystne dla klienta, a działanie może wypełniać znamiona przestępstwa. Nie zabrakło także informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych, jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Na zakończenie spotkania dzielnicowy omówił założenia aplikacji "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Takie spotkania mają na celu przełamanie barier międzyludzkich wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną, jak również podniesienie świadomości na temat zagrożeń z jakimi seniorzy mogą się spotkać.

 

  • Policjantka w domu pomocy społecznej w Czepowie opowiada pensjonariuszom o zasadach bezpieczeństwa. Sala wypełniona grupą uczestników.
    Policjantka omawia zasady bezpieczeństwa z pensjonariuszami DPS w Czepowie
  • Dzielnicowy rozdaje pensjonariuszom ulotki o bezpieczeństwie nad wodą.
    Dzielnicowy gminy Uniejów rozdaje tematyczne ulotki