Ostatni dzwonek na przedwakacyjne prelekcje - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni dzwonek na przedwakacyjne prelekcje

Policjanci z KPP w Poddębicach po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się dziećmi z terenu powiatu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej, a poddębiccy funkcjonariusze nie ustają w prowadzeniu prelekcji na terenie całego powiatu. Uczniowie z placówek szkolnych uczestniczyli w ostatnich spotkaniach oraz warsztatach z policjantami. Uczestnikom letnich prelekcji najbardziej spodobały się działania w plenerze, a takich  w ostatnim czasie nie brakowało. Policjanci organizowali spotkania nad wodą,  na boisku na terenie jednostki oraz uczestniczyli w piknikach profilaktycznych. Mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w domu, w podróży,  podczas prac polowych oraz wypoczynku nad wodą. Współpraca poddębickich funkcjonariuszy ze strażakami,  ratownikami medycznymi oraz Urzędami Miast i Gmin zapewniła w okresie przedwakacyjnym wiele atrakcji dzieciom i młodzieży z terenu powiatu.  Liczne pokazy posłuszeństwa psa służbowego Xambo, warsztaty  z pierwszej pomocy przedmedycznej, „odblaskowe” akcje profilaktyczne,  konkursy plastyczne. Wszelkie działania mundurowych zawsze mają jeden cel: zwrócić uwagę uczestników na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Bez względu na to jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których znajomość,  może uchronić nas przed  przykrymi konsekwencjami.

 

 • Policjantka zakłada kamizelkę kuloodporną na chłopca, który zechciał przymierzyć mundur. W tle radiowóz, policyjny namiot oraz plakaty promujące pracę w policji.
 • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie pozują do zdjęcia z elementami odblaskowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Pęczniew
 • Dzielnicowy gra w piłkę nożną na boisku wspólnie z uczniami SP w Uniejowie
  fot. M.Kubacki
 • Strażacy uczą obsługiwać sprzęt służbowy
 • Ratownik medyczny wyjaśnia jak obsługiwać sprzęt służbowy.
 • Młodzież zwiedza jednostkę KPP w Poddębicach. Uczniowie weszli na strzelnicę.
 • Dzieci pod namiotem policyjnym wybierają sobie upominki m.in. odblaski.
 • pokaz posłuszeństwa psa policyjnego Xambo
 • Przedszkolaki odwiedziły KPP w Poddębicach