Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą w uniejowskim komisariacie

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym Komisariat Policji w Uniejowie odwiedziły dzieci z miejskiego przedszkola. W trakcie spotkania małe urwisy poznały pracę policjantów oraz zwiedziły budynek komisariatu.

Dzisiaj, 12 września 2019 roku Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie wraz z dzielnicowymi  gościł w swoich progach najmłodszych mieszkańców tej miejscowości. Mundurowi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”  oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu" omówili  podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypominając o noszeniu elementów odblaskowych, które są niezbędnie podczas drogi do szkoły,  jazdy rowerem lub spacerów.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały na czym polega praca w tej formacji oraz obejrzały  sprzęt  wykorzystywany do realizacji  policyjnych zadań. Zaciekawienie wzbudził monitoring wizyjny oraz radiowóz. Największym powodzeniem cieszył się oczywiście fotel kierowcy. Dzieci jak zawsze podczas całej wizyty zadawały mnóstwo pytań.
Na zakończenie spotkania policjanci rozdali wszystkim słodkie upominki, a  milusińscy w ramach podziękowań za możliwość zawiedzenia policyjnego budynku, wręczyli komendantowi kom. Adamowi Czerwińskiemu własnoręcznie zdobiony dyplom.

st.sierż.Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

 

  • dzieci oglądają radiowóz przed komisariatem w Uniejowie
  • Policjant pokazuje wyposażenie w radiowozie
  • pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków z policjantami z Uniejowa