Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Świeć przykładem z dzielnicowym … w szkole i na drodze

Dzielnicowy wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Pęczniewie zadbał o bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas prelekcji w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” pierwszoklasiści odgrywali scenki sytuacyjne dotyczące prawidłowego zachowania w rejonie dróg i ulic. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew.

17 września 2019 roku policjanci z Poddębic odwiedzili pierwszoklasistów z pęczniewskiej podstawówki. To pierwsza taka wizyta w tej grupie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały dzielnicowego gminy Pęczniew, który omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole i na drodze oraz  wyjaśnił dlaczego warto nosić odblaski. Dodatkowo, aby utrwalić najważniejsze zagadnienia, mundurowi wspólnie z uczniami odgrywali scenki sytuacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania w rejonie dróg i ulic. Pierwszoklasiści za pełne zaangażowania uczestnictwo w spotkaniu, otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Pęczniew.
Na zakończenie wizyty, policjanci omówili z kadrą pedagogiczną założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

  • Dzieci wspólnie z policjantką uczestniczą w scenkach sytuacyjnych.
    Policjantka wspólnie z uczniem odgrywa scenkę sytuacyjną
  • Policjanci omawiają z dziećmi zasady bezpieczeństwa
    Policjanci omawiają z dziećmi zasady bezpieczeństwa
  • Dzielnicowy rozdaje elementy odblaskowe
  • Pamiątkowe zdjęcie z dziećmi
    Odblaskowe pierwszaki, pamiątkowe zdjęcie