Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Elementy odblaskowe idą w parze z bezpieczeństwem

Przełom października i listopada to najodpowiedniejszy czas, żeby zadbać o widoczność na drodze. Poddębiccy policjanci spotkali się z mieszkańcami sołectwa Rąkczyn, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdać uczestnikom elementy odblaskowe.

26 października 2019 roku na terenie kompleksu Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie,  funkcjonariusze z KPP w Poddębicach spotkali się z mieszkańcami Rąkczyna oraz okolicznych miejscowości. W trakcie prelekcji omówione zostały kwestie bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę uczestników na bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach, w tym konieczność noszenia przez nich elementów odblaskowych po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym. Podczas spotkania policjanci rozdali wszystkim  odblaski, zachęcając do korzystania z tych elementów podczas jesiennych spacerów.  Funkcjonariusze dodatkowo przypomnieli zasady bezpieczeństwa przed nadchodzącymi świętami, przestrzegając przed kieszonkowcami, którzy liczą w tym okresie na łatwy zarobek.
Każdy z uczestników miał także możliwość zapoznać się z aplikacją „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programem „Dzielnicowy bliżej nas” dzięki tematycznym ulotkom  przekazanym organizatorom spotkania.