Potrącenie pieszego na pasach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego na pasach

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Poddębicach przy ulicy Kaliskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego. 52-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

22 lipca 2020 roku, około godziny 6:29 na ulicy Kaliskiej w Poddębicach, doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 51 – letni kierujący skodą fabią nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia. Tłumaczył, że oślepiło go słońce. 52-letni mężczyzna poszkodowany w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Policjanci apelują do kierujących by podczas słonecznych dni, zachować czujność i zmniejszyć prędkość. Siadając za kierownicę przy oślepiającym słońcu, warto też pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.