Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzystki, do którego doszło na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach. 76-letnia cyklistka, wjechała wprost przed jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

Wczoraj o godzinie 15:00 poddębiccy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 76-letnia rowerzystka zjechała z chodnika na jezdnię i wykonała nagły manewr skrętu w lewo, wjeżdżając wprost pod koła jadącego w tym samym kierunku peugeota. Pojazdem kierował 45-letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, w wyniku odniesionych obrażeń 76-latka poniosła śmierć. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego peugeotem. Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania i przestrzeganie obowiązujących przepisów na drodze. Równie ważny jest stan techniczny i prawidłowe wyposażenie roweru. Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie własnym, dlatego każdy rowerzysta i pieszy powinien nosić odblaski i zadbać o to, by być widocznym na drodze.