Posumowanie akcji ZNICZ 2016 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Posumowanie akcji ZNICZ 2016

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2016” policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach już od piątku prowadzili szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa, w szczególności na trasach dojazdowych oraz w rejonach cmentarzy. W sumie w zabezpieczeniu udział wzięło 122 policjantów.

Tegoroczne działania rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. Policjanci w tym czasie pełnili służbę w rejonach cmentarzy oraz na ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze w ciągu trwania akcji na terenie powiatu poddębickiego nie odnotowali poważniejszych zdarzeń. Na terenie powiatu doszło jedynie do 9 niegroźnych kolizji. Podczas kontroli ujawniono 3 nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich został zatrzymany 29 października o godzinie 3.10 w miejscowości Praga. Kierujący rowerem 32-latek miał  1,48 promila alkoholu w organizmie a ponadto okazało się, że ma orzeczony prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi „amator” jazdy na podwójnym gazie wpadł 30 października o godzinie 12.45 w Chodowie. 43-latek kierował motorowerem mając 2,32 promila. W tym samym dniu o godzinie 17.15 w Księżej Wólce policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował rowerem mając 2,18 promila. Z kolei 31 października o godzinie 18.25 w Woli Pomianowej policjanci zatrzymali 41-latka,który kierował rowerem po drodze publicznej wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 zł natomiast 32 i 41-latek dodatkowo odpowiedzą przed Sądem za złamanie zakazu.

Pamietajmy, że listopad to okres bardzo zmiennej pogody, szybko zapadający zmierzch, opady deszczu a nawet śniegu powinny skłonić kierowców i pieszych do dostosowania zachowań do warunków panujących na drogach. Niskie temperatury otocznia skłaniają także do wymiany opon i płynów eksploatacyjnych na zimowe. Zanim rozpoczniemy podróż zadbajmy o stan techniczny pojazdu.

Oprac./sporz. Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)