Uratowany przed wychłodzeniem - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed wychłodzeniem

Policjanci z komendy w Poddębicach pomogli mężczyźnie, który leżał na schodach sklepu spożywczego w miejscowości Złotniki w gminie Dalików a z uwagi na niską temperaturę groziło mu wychłodzenie. 49-latek został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Zdecydowana i sprawna reakcja policjantów zapobiegła tragedii.

27 grudnia 2016 roku tuż po godzinie 20.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który leży na schodach przy sklepie spożywczym w Złotnikach. Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce, zastali tam 49-letniego mieszkańca gminy Dalików, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego i nie było z nim żadnego kontaktu. Z uwagi na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu, powiadomiono pogotowie. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poddębicach. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji policjantów prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Pamiętajmy!

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112

 

 

Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)