Na pomoc potrzebującym - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Na pomoc potrzebującym

Policjanci z Poddębic podczas minionego weekendu uratowali 3 osoby przed wychłodzeniem. Przypominamy, że kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!!

Policjanci z Poddębic mając na uwadze bezpieczeństwo osób bezdomnych bądź nieporadnych życiowo, które ze względu na niskie temperatury mogą być narażone na wychłodzenia organizmu, sprawdzali pustostany i miejsca gdzie mogą przebywać takie osoby. W trakcie systematycznych kontroli, ujawniono 3 osoby które potrzebowały pomocy. 6 stycznia 2017 roku po godzinie 7.00 policjanci patrolujący teren Poddębic, w rejonie pustostanów na ulicy Łódzkiej ujawnili 2 mężczyzn w wieku 32 i 35 lat, którym groziło wychłodzenie. Obydwaj zostali dowiezieni do ośrodka w Feliksowie. Z kolei 8 stycznia po godzinie 5.00 policjanci patrolujący teren Uniejowa, na skrzyżowaniu ulic ujawnili leżącego mężczyznę, który był wyziębiony i nie można było z nim nawiązać żadnego kontaktu słownego. Z uwagi na znaczny stan wychłodzenia organizmu, policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, który przewiózł mężczyznę do szpitala. Ponadto policjanci pełniący służę na terenie powiatu kontrolowali także miejsca zamieszkania osób starszych i nieporadnych życiowo, zwracając przy tym uwagę  na to czy nie potrzebują oni pomocy lekarskiej lub nie są narażeni na wychłodzenia organizmu w skutek braku opału.

 

Pamiętajmy!

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!! Policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach funkcjonuje całodobowa służba dyżurna gdzie można bezpośrednio zgłaszać się do policjantów bądź przekazywać informacje telefonicznie pod numer telefonu 43 678-94-11, 997 lub 112

 

Oprac. /sporz: Oficer prasowy KPP Poddębice st.asp. Elżbieta Tomczak (tel: 695-406-267)