Informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Zwracamy się z apelem o pomoc dla naszego kolegi Zwracamy się z apelem o pomoc dla naszego kolegi, funkcjonariusza Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Łodzi, któremu w piątek, 22 października 2021 roku spalił się dom. W pogorzelisku utracił wszystko, cały sprzęt i wyposażenie swoje jak i wychowywanej przez siebie córki. Jednym słowem stracił dorobek całego życia. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Prosimy o wsparcie finansowe w odbudowie domu oraz edukacji Jego dziecka.
- Doborowe Czwartki w poddębickiej komendzie W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00, zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty. Zapraszamy!
- Medyczne doskonalenie policjantów Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach w trosce o wszechstronne wyszkolenie i przygotowanie do służby funkcjonariuszy, zorganizowała szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz podejmowania interwencji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn.
- Minister Mariusz Kamiński ogłosił nowy, czteroletni program modernizacji służb podległych MSWiA – To niezwykle ważny projekt, wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków, realne wzmocnienie naszych służb odpowiedzialnych za losy obywateli – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (27 października br.) konferencji prasowej. Szef MSWiA ogłosił założenia nowego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025, w którym przeznaczono ponad 10 miliardów złotych na rozwój Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa.
- Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2021 Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich. Niejednokrotnie w tym celu przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki. Miejmy również na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
- Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w czasie Wszystkich Świętych Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. To również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!
- Czujny na drodze Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 29-letniego mieszkańca powiatu poddębickiego. Mężczyzna kierował osobowym seatem będąc pod działaniem alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny uczestnik ruchu drogowego, który o całym zdarzeniu poinformował policję. Od kierowcy pobrano krew. Jeżeli okaże się, że znajdował się w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Dystans społeczny i maseczki to podstawowe narzędzia do walki z koronawirusem!
- „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł Dzisiaj, przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie, odbył się briefing inaugurujący VI edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
- List Ministra Mariusza Kamińskiego do Horsta Seehofera, Federalnego Ministra Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny RFN Szef MSWiA Mariusz Kamiński dziękuje m.in. za wyrażone wsparcie dla działań polskiej Straży Granicznej, która w bardzo trudnych warunkach chroni naszą wspólną granicę zewnętrzną.
- Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo W ramach kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”, wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.
- Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji W najbliższy czwartek tj. 21.10.br. policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
- Rozpoczęcie realizacji projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego” 18 października już po raz 15. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji i Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji rozpoczynają działania w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.
- 18 października - Europejski Dzień Przeciwko handlowi Ludźmi Handel ludźmi jest poważnym przestępstwem rażąco naruszającym podstawowe prawa człowieka. Jego istotą jest wykorzystanie człowieka nawet za jego zgodą, przy użyciu konkretnych metod i środków. Zjawisko handlu ludźmi dotyka zarówno państwa rozwijające się, jak i państwa rozwinięte. Handel ludźmi jest powiązany z problemami społecznymi, kulturowymi, politycznymi oraz ekonomicznymi, w związku z czym przyjmuje się, iż krajami pochodzenia ofiar są kraje rozwijające się, zaś docelowymi są kraje rozwinięte.
- Pędził 162 km/h w obszarze zabudowanym 20-letni kierujący seatem leonem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 112 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To wykroczenie zarejestrowali funkcjonariusze z poddębickiej „drogówki”. Apelujemy o rozwagę i wyobraźnię za kierownicą.
- Czy wiesz co to jest spoofing ? Wyczulamy na oszustów podszywających się pod Policję lub np. pracowników banku ! Numery telefonów dostępne na stronach internetowych Policji i innych instytucji mogą być wykorzystywane do oszustw ! Zachowaj czujność jeśli taki wyświetli Ci się lub zidentyfikuje na ekranie telefonu.
- Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu Kiedy na zewnątrz temperatury zaczynają spadać, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Odpowie za nielegalny połów ryb w miejscu zabronionym Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Poddębicach, ujawnili mężczyznę, który w miejscu zabronionym, nielegalnie łowił ryby. Za złamanie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym grozi do 2 lat więzienia i utrata narzędzi służących do połowu.
- Policjanci ostrzegają przed spoofingiem! Oszustwo metodą „spoofingu” jest coraz częściej powodem strat oszczędności całego życia. Spoofing to nowa metoda wyłudzania danych wrażliwych lub pieniędzy. Polega na wykorzystaniu oprogramowania do zmiany numeru telefonicznego lub nazwy dzwoniącego połączenia, które widzi na wyświetlaczu swojego telefonu je odbierający. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób.
- Przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści Policjanci z Poddębic prowadzą cykl spotkań z młodzieżą na temat mowy nienawiści. Uczniowie usłyszeli skąd bierze się dyskryminacja i uprzedzenia oraz jak nie poddać się stereotypom. Kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi różniących się kolorem skóry, kulturą czy językiem to główny cel tematu.