Informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Czad - cichy zabójca Co roku policjanci i strażacy przypominają o zagrożeniach związanych z niesprawnością przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Niestety może to prowadzić do zatruć tlenkiem węgla. Warto zainstalować specjalne czujniki. Skąd się bierze czad , dlaczego jest tak niebezpieczny i jak uniknąć zaczadzenia?
- Zachowaj dystans...od kieszonkowca Mimo stanu epidemii rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych i sklepach. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie nie tylko sanitarnym. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów.
- Od 28 listopada wchodzimy w Etap odpowiedzialności Zaplanowaliśmy optymalny plan powrotu do normalności po epidemii koronawirusa. Z ogromną rozwagą podchodzimy do wprowadzania nowych zasad bezpieczeństwa. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Od soboty, 28 listopada wprowadzamy nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym przywracamy funkcjonowanie sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych. Dopuszczamy funkcjonowanie bibliotek. W wigilię, 24 grudnia, rezygnujemy z godzin dla seniora.
- „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.
- Babciu, Dziadku, Seniorze! - jesteście dla nas bardzo ważni Każdego roku miesiące październik i listopad dedykowane są Seniorom. Na arenie międzynarodowej 1 października obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - jako Europejski Dzień Seniora oraz 14 listopada - jako Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie realizowane wydarzenia mają na celu uświadomienie, jak wielką wartością są Seniorzy dla społeczeństwa i drogowskazem dla młodzieży. Doceniamy ich mądrość, dojrzałość i doświadczenie życiowe, będące przykładem dla młodego pokolenia. W trosce o osoby starsze w tym szczególnym czasie dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć ich opieką i wsparciem, zapewniając poczucie bezpieczeństwa.
- Życzenia z okazji Dnia Służby Cywilnej Święto Służby Cywilnej obchodzone jest od 2000 roku. Przypada 11 listopada, wraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W Łódzkim Garnizonie Policji jest około 1700 pracowników cywilnych. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin podziękował wszystkim pracownikom za ich trud, zaangażowanie i profesjonalizm. Uwzględniając obecną sytuację walki z pandemią Covid-19 życzył wszystkim zdrowia i energii, satysfakcji z pracy oraz wielu szczęśliwych chwil w gronie najbliższych.
- Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu Gdy następuje ochłodzenie i temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy bardzo spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112.
- Czy wiesz, że podczas legitymowania musisz podać swoje dane? Zgodnie z ustawą o Policji, funkcjonariusz ma prawo wylegitymować Cię w trakcie wykonywania czynności służbowych. Nie należy odmawiać podania danych.
- Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną Wprowadzamy kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszamy także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczamy także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.
- Grzybiarze – apel o rozwagę Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
- Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo W ramach kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”, wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.
- Zdarzenie drogowe z sarną Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.
- „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.
- Czujny komendant Młodszy inspektor Jarosław Zieliński zatrzymał nietrzeźwego kierującego . 54-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Za swój czyn odpowie przed sądem.