Informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
- Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierującego Policjanci z Poddębic, wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego na terenie gminy Wartkowice. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do czołowego zderzenia z oplem. Ponadto mężczyzna był sprawcą innych kolizji. O losie 42-latka zadecyduje sąd.
- 4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzamy także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Co jeszcze zmieni się po długim weekendzie majowym?
- Policja ostrzega - (SENIORZE) nie daj sie oszukać! Rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa, obawa, niepewność i strach społeczeństwa jest wykorzystywane przez sprawców przestępstw. Pomimo apeli i porad Policji oszustwa pod legendą nadal się zdarzają. Przestępcy wykorzystując obecną sytuację chcą m. in. wyłudzić pieniądze lub wprowadzić dezinformację, rozsyłając w sieci fałszywe informacje, czyli fake newsy.
- Majowy weekend 2020 Jak zwykle policjanci województwa łódzkiego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. W tym roku funkcjonariusze sprawdzać będą także przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią. Pamiętajmy o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odległości 2 metrów pomiędzy osobami.
- Zostań Łódzkim Policjantem! Złóż dokumenty do służby już dziś! Przywróciliśmy możliwość składania dokumentów do służby w Policji! Każda osoba spełniająca wymogi rekrutacyjne może już dziś złożyć dokumenty do łódzkiej policji za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Wystarczy pobrać je z naszej strony, wypełnić i wysłać na adres Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Chcesz wiedzieć co oferujemy i czy spełniasz wymogi, aby zostać Policjantem? Odwiedź naszego doborowego facebooka @Zostań Łódzkim Policjantem lub zapoznaj się z poniższym artykułem. Czekamy właśnie na Ciebie!
- Zbiórka krwi dla naszego kolegi PILNIE potrzebna krew dla funkcjonariusza, który uległ wypadkowi. Nasz kolega został ciężko ranny po tym, jak wjechał w niego pijany kierowca. Krew można oddawać w każdym punkcie poboru krwi, ze wskazaniem dla "PRZEMYSŁAWA HEJCHMANA - grupa krwi B RH +, Szpital im. Kopernika w Łodzi, Oddział Ratunkowy". Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie naszej akcji.
- Poszukiwany zatrzymany po rozboju Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali agresywnego 24-latka. Mężczyzna dokonał rozboju na ekspedientce sklepu i zbiegł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu sprawcy przestępstwa okazało się, dodatkowo, że jest poszukiwany.
- Bohaterowie Tych Dni Włączamy się w ogólnopolską kampanię "Bohaterowie Tych Dni", której celem jest przybliżenie sylwetek osób niosących bezcenną i bezinteresowną pomoc. Z każdym dniem przybywa ludzi z sercem na dłoni. Cieszymy się, że także wśród nas policjantów są takie jak st.sierż. Kamila Furmańska. Jak stan epidemii wpłynął na nią? Posłuchajcie... Dziękujemy wszystkim osobom, które w tym trudnym czasie pomagają innym. Każda z nich jest dla nas cichym bohaterem.
- Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Od 20 kwietnia 2020 r. został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych – na Messengerze i Snapchacie, przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów - terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych. Służą oni pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji może być czas, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, dotyczący ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.
- Nie ma zgody na ataki i groźby kierowane do policjantów i ich rodzin! Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakom na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy werbalnej poprzez hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie. Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy, kto podnosi rękę na policjanta czy jego rodzinę, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości.
- Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Od dzisiaj, 20 kwietnia br., zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejść można w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten podzielony będzie na etapy tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Apelujemy o rozsądne korzystanie z nowych przepisów. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości!
- Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos! Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
- OD DZIŚ OBOWIĄZKOWO ZAKRYWAMY USTA I NOS W MIEJSCACH OGÓLNODOSTĘPNYCH Walka z epidemią koronawirusa wchodzi w kolejną fazę. Od dziś (16 kwietnia 2020 r.) obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach – przede wszystkim w miejscach ogólnodostępnych. Usta i nos mogą być zasłonięte nie tylko maską, ale też szalikiem, chustą lub innym kawałkiem tkaniny.
- Infolinia aplikacja „Kwarantanna Domowa” Już od 14 kwietnia 2020 roku policjanci ze specjalnego centrum znajdującego się w Komendzie Wojewódzkiej w Łodzi będą zachęcać osoby pozostające w kwarantannie do zainstalowania aplikacji. Funkcjonariusze będą wykonywać połączenia z nr 47 841 41 41. Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od 1 kwietnia 2020 roku dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.
- Życzenia wielkanocne Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Inspektor Sławomir Litwin - Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi - w imieniu własnym oraz kierownictwa łódzkiego garnizonu złożył funkcjonariuszom i pracownikom policji oraz ich rodzinom życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie komendant podziękował wszystkim za współpracę oraz wysiłek włożony w walkę z epidemią.
- Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Świąt Wielkanocnych Niech te Święta przyniosą wszystkim pokrzepienie i wiarę w to, że światło rozproszy mrok, a my będziemy mogli na nowo cieszyć się codziennym życiem oraz urzeczywistniać plany i marzenia. Tymi słowami m.in., Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji, zwraca się do policjantów, policjantek oraz pracowników cywilnych przekazując najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
- Epidemia koronawirusa: zasady bezpieczeństwa na dłużej Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
- Policja ostrzega – wypalanie traw jest niebezpieczne i niedozwolone! Cyklicznie w okresie wiosennym na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub pozostałości po zbiorach. Praktyka ta zazwyczaj prowadzi do powstania szeregu zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli w pobliżu znajdują się lasy, budynki mieszkalne lub gospodarcze albo zakłady przemysłowe. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na uczęszczanej drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.
- Towarzyskie spotkanie zakończyło się mandatami Pomimo całkowitego zakazu gromadzenia się osób, 3 mężczyzn z powiatu poddębickiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Kolejne mandaty posypały się podczas spożywania alkoholu na ławce przed blokiem.
- Jesteś na kwarantannie - obowiązkowo zainstaluj aplikację ! Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii osoba poddana obowiązkowi kwarantanny odbywa ją razem z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi. Za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub przez telefon informuje ona PIS o takich współlokatorach. Zgodnie z Ustawą z tego samego dnia o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 osoba podlegająca kwarantannie instaluje na swoim urządzeniu mobilnym bezpłatna aplikacje KWARANTANNA DOMOWA.