Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno - informacyjnej

Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej poddebice.policja.gov.pl oraz poddebice.bip.policja.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2016-05-17

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2025-03-03

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych oraz wytycznymi WCAG 2.1. z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Ze względu na ograniczenia techniczne aplikacja typu "wirtualny spacer" nie jest dostępna.

Niezgodność z załącznikiem

  1. Nie wszystkie linki do dokumentów, które są do pobrania mają informacje o formacie, rozmiarze i języku.
  2. Ze względu na ograniczenia systemowe serwisu nie wszystkie elementy treści zostały oznaczone znacznikiem lang.
  3. Pola formularzy mogą nie mieć odpowiednio powiązanych etykiet.
  4. Nie wszystkie linki posiadają atrybut tytuł.
  5. Niektóre teksty i elementy interaktywne na stronie mogą mieć zbyt niski kontrast w stosunku do tła, co utrudnia ich odczytanie osobom słabowidzącym.
  6. Pliki PDF,DOC i tym podobne, redaktorzy starają się ograniczyć do minimum, starają sie osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR. Administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności.
  7. Na stronie opublikowano dokumenty, które:
  •         pochodzą z różnych źródeł;
  •         są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym treść dokumentu;
  •         zostały opublikowane zgodnie z zasadami, które obowiązywały w innej instytucji;
  •         nie można zmienić ich struktury;
  •         zostały opublikowane, zanim ustawa o dostępności cyfrowej weszła w życie.

Treści nieobjęte przepisami

  1. Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano audiodeskrypcji z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Wszystkie nowe filmy dodawane na naszej stronie mają dodawaną audiodeskrypcję.
  2. Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 roku nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować. Na stronie opublikowano treści które pochodzą z różnych źródeł, są obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym ich treść

Nadmierne koszty

Właścicielem domeny jest Komenda Główna Policji, korzystamy z narzuconych szablonów, w których nie możemy wprowadzać zmian.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  •     Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-23.
  •     Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-03-31.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej.

Informacje zwrotnie i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu jest młodszy aspirant Alicja Bartczak oraz zespół do spraw zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach, adres poczty elektronicznej alicja.bartczak@ld.policja.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod jeden z podanych numerów telefonu: 695 406 267 lub 47 8452213. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać:

  •     dane osoby zgłaszającej żądanie - imię i nazwisko osoby zgłaszającej,
  •     dane kontaktowe osoby zgłaszającej (na przykład numer telefonu, e-mail),
  •     dokładny adres strony internetowej lub aplikacji mobilnej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  •     opis na czym polega problem i określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeśli złożyłeś wniosek o zapewnienie dostępności do podmiotu publicznego, a podmiot ten dostępności nie zapewnił lub nie zapewnił Ci dostępu alternatywnego masz prawo złożyć skargę. Zgodnie z artykułem 32 ustęp 2 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami masz 30 dni na złożenie skargi od daty upływu terminu na zapewnienie dostępności przez organ, do którego został złożony wniosek o zapewnienie dostępności.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dojazd do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach  − ulica Targowa 22, 99-200 Poddębice

Dostępność wejścia

Do budynku prowadzi jedno wejście znajdujące się od strony ulicy Myśliwskiej. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy komendy. W hallu głównym znajduje się punkt kontroli ruchu osobowego i biuro przepustek oznaczony napisem Recepcja. Biuro przepustek znajduje się po prawej stronie od wejścia. Personel biura przepustek nie posiada przeszkolenia w zakresie języka migowego. Po prawej stronie od wejścia znajduje się pomieszczenie Oficera Dyżurnego. Aby skontaktować się bezpośrednio z oficerem dyżurnym bądź jego zastępcą, można skorzystać z mikrofonu, który jest zamontowany przy szybkie oddzielającej "dyżurkę". Po lewej stronie od wejścia, znajduje się toaleta dla interesantów, przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Następnie, po lewej stronie od wejścia, za drzwiami do toalety, umiejscowiony jest  pokój przesłuchań, wyposażony w sprzęt komputerowy, umożliwiający obsługę interesanta z niepełnosprawnością. Wejścia do pomieszczeń w hallu głównym pozbawione są barier architektonicznych. Na wprost od wejścia głównego, znajduje się wejście na teren obiektu. Drzwi otwierane są przy użyciu czytnika. Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z biura przepustek i poruszają się po terenie KPP w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika KPP (osoby wprowadzającej). Przejście z biura przepustek do dalszej części obiektu nie posiada barier architektonicznych. Drzwi wejściowe otwierają się szeroko, umożliwiając swobodny wjazd osoby z niepełnosprawnością ruchową. Każde piętro  jest oznaczone numeracją. Toalety dla interesantów znajdują się na każdym piętrze budynku. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.

Dostępność parkingu

Dla interesantów odwiedzających budynek Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przewidzanych jest 9 miejsc parkingowych, w tym 1 dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność toalety

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze budynku na poczekalni. Toaleta jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Istnieje możliwość załatwienia sprawy za pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online.

  1.     Osoby głuche i słabosłyszące mogą kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Poddębicach osobiście, zgłaszając się w siedzibie jednostki przy ulicy Targowej 22, w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz za pośrednictwem:

Osoba, która zamierza skorzystać z usługi tłumacza, powinna zgłosić ten fakt w komendzie ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się (PJM, SJM, SKOGN) na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Usługa tłumacza jest bezpłatna dla osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U z 2011 roku., Numer 127, pozycja 721 z późnniejszymi zmianami.)

  1.     Osoby głuche i słabosłyszące mogą kontaktować się z Komisariatem Policji w Uniejowie osobiście, zgłaszając się w siedzibie jednostki pod adresem ulica Kościelnicka 38, 99-210 Uniejów oraz za pośrednictwem:
  1. Osoby głuche i słabosłyszące mogą kontaktować się z Posterunkiem Policji w Wartkowicach osobiście, zgłaszając się w siedzibie jednostki pod adresem ulica Targowa 17, 99-220 Wartkowice oraz za pośrednictwem:
  • telefon (za pośrednictwem osoby przybranej) pod numerem telefonu 478452099.

Koordynatorem ds. dostępności w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach jest mł. asp. Alicja Bartczak
Kontakt:
Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach
ul. Targowa 22, 99-200 Poddębice
tel. 478452213
email: alicja.bartczak@poddebice.ld.policja.gov.pl

Do zadań koordynatorów ds. dostępności należy:

  • wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Komendę,
  • przygotowanie i koordynacja wdrożenia przez Komendę planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z wymaganiami określonymi w art. 6 ustawy,
  • monitorowanie działalności Komendy w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

 

Pliki do pobrania

  • 1.9 MB
  • 118.96 KB
Powrót na górę strony