Tag dopalacze
Rozmiar czcionki
- Zimowa pogadanka o bezpiecznych feriach Policjanci z KPP w Poddębicach dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie powiatu. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…na stoku” funkcjonariusze odwiedzają placówki szkolne przed rozpoczęciem zimowych ferii.
- Promocja zawodu policjanta z lekcją odpowiedzialnego zachowania Policjanci z Poddębic przeprowadzili spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas prelekcji omawiano specyfikę pracy w mundurze oraz przypomniano zasady odpowiedzialnego zachowania w szkole i w domu.
- STOP dyskryminacji, cyberprzemocy, dopalaczom ! Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach nieustannie przypominają młodzieży czego powinni się wystrzegać, aby bez szkody na zdrowiu psychicznym oraz fizycznym realizowali obowiązek szkolny. Mundurowi wspólnie z uczniami omawiali najważniejsze zagadnienia, których znajomość może wpłynąć na ich korzystne decyzje w przyszłości.
- DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW Dzieci i młodzież eksperymentują z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
- DOPALACZE – APEL POLICJI DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
- Dopalacze niszczą życie Zbliżający się okres wakacyjnego wypoczynku to czas, kiedy dzieci i młodzież często nudząc się albo chcąc zaspokoić swoją ciekawość, bądź zaimponować swoim rówieśnikom podejmuje działania ryzykowne polegające na sięganiu po różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Jak wynika ze statystyk najczęstszym środkiem psychoaktywnym, który wybierają niepełnoletni jest alkohol. Jednak coraz częściej dowiadujemy się z doniesień medialnych o zatruciach oraz zgonach, często bardzo młodych ludzi, którzy skusili się na nowe substancje psychoaktywne zwane powszechnie „dopalaczami”. Z uwagi na ich nieprzewidywalny jakościowo i ilościowo skład nawet w tej samej serii, wachlarz ryzyka zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi związanych z ich używaniem jest ogromny i nierzadko kończy się zgonem. Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży łódzka Policja ostrzega:
- Dzielnicowy o dopalaczach – wspólna akcja z ratownikami medycznymi 08 września 2017roku policjanci z Poddębic wraz zespołem pogotowia ratunkowego „Falck” spotkali się z uczniami oraz kadrą pedagogiczną Gimnazjum w Poddębicach. Tematem przewodnim było omówienie zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych w tym tak niebezpiecznych dopalaczy. Są to już kolejne działania profilaktyczne podejmowane przez funkcjonariuszy, aby uczulić młodych ludzi i uświadomić im, że tego typu środki mogą powodować śmiertelne zatrucia.